Jak sprzedawać swoje produkty?
W dzisiejszych czasach bardzo łatwo dotrzeć do swoich nowych, potencjalnych klientów. Wystarczy mieć dostęp do internetu i jesteśmy w stanie znaleźć dostęp do wielu milionów osób na całym świecie. Rzecz jasna sprawa nie wygląda aż tak prosto, jak ma to miejsce na pierwszy rzut oka. Do tego trzeba się przyłożyć w maksymalny sposób.
Właściwa analiza rynku
Nieważne, czy sprzedajesz etykiety termiczne do drukarek, najnowsze wydania komiksów czy też zaawansowany sprzęt technologiczny. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, jak wygląda dana sytuacja na rynku. Przede wszystkim na każdy produkt czekają odbiorcy. Do Twoich zadań należy wyselekcjonowanie takiej grupy, żeby jak najlepiej dotrzeć do nich ze swoim przekazem. Na początek warto zastanowić się nad tym, czy nasze produkty mają służyć do klientów indywidualnych czy biznesowych. Dopiero potem warto dokładniej poszukiwać potencjalnego klienta pod kątem płci, wieku czy też poziomu wykształcenia lub miejsca zamieszkania. W żaden sposób nie oznacza to dyskryminacji - zupełnie inne potrzeby pod kątem konsumpcyjnym ma mieszkaniec wsi pod Zamościem, a zupełnie inne studentka wynajmująca mieszkanie w centrum Szczecina.
E-commerce i tradycyjne zakupy
Zdecydowany wpływ internetu na dzisiejsze funkcjonowanie całego świata nie zmienił jednak nawyków zakupowych o pełne sto osiemdziesiąt stopni. Wciąż bardzo duża część Polaków niezwykle chętnie funkcjonuje w przeświadczeniu, że stacjonarne sklepy zdecydowanie lepiej sprawdzają się przy kupowaniu nie tylko świeżej żywności, ale również mebli czy odzieży i obuwia. Ma to związek z brakiem zaufania do dostawców oraz kurierów, którzy przecież muszą mieć kontakt z naszym produktem już po dokonanym zakupie. Dlatego właśnie sklepy stacjonarne cały czas cieszą się całkiem dużym zainteresowaniem. Wśród ich wyposażenia dużą rolę odgrywa kasa fiskalna. Poznań, Warszawa, Kraków - w całej Polsce znajdziemy sympatyków tradycyjnych zakupów.
Kiedy wejść do świata internetowego?
Jak najszybciej. Wydawać by się mogło, że liczba sklepów internetowych jest już ogromna. Nic bardziej mylnego. Cały czas znajdziemy wiele nisz, w których możemy rozwijać swoje biznesy. Nie ma co również popadać w narrację, że niedługo ten trend się odwróci, a kiedyś wrócimy do klasycznego modelu dokonywania transakcji. Trudno sobie wyobrazić, aby w dzisiejszych czasach ktoś chciał odwrócić się od wykonywania przelewów z perspektywy własnej kanapy pod kocem na rzecz stania w długich kolejkach do zakupu kilku par białych skarpetek.